ERGO

1926 yılında kurulan ve Swiss RE’nin iştiraki olan La Suisse Türkiye Umumi Mümessilliği 1981 yılında Avrupa Sigorta Aracılığı A.Ş. olarak faaliyetlerini sürdürmeye başladı. 1988 yılında sigortacılık faaliyetlerini düzenleyen yasanın değişmesi sonucunda Avrupa Holding ve Swiss Re tarafından İsviçre Sigorta A.Ş. olarak yeniden kuruldu. La Suisse Umum Sigorta A.Ş. portföyü İsviçre Sigorta’ya devredildi. 1995 yılında Sağlık ve Hayat branşlarında hizmet vermek üzere İsviçre Hayat A.Ş. adını aldı ve Swiss Re ile ortaklık 2006 yılına kadar sürdü. Avrupa Holding 2006 yılında Münich RE’nin çoğunluk hissesine sahip olduğu ERGO International AG ile ortaklık anlaşması imzaladı ve grubun sigorta şirketlerindeki hisselerinin %75′ini devraldı ve yeni oluşum ERGOİSVİÇRE adını aldı. 2008 yılında kalan %25′lik hisse ERGO Insurance Group’a devroldu ve şirket ERGO International AG bünyesine geçti. Nisan 2010′da gerçekleştirilen marka değişim kampanyası ile ERGOİSVİÇRE markası ERGO adını aldı. ERGO Insurance Group’un uluslararası alandaki ilk 3 şirketinden biri olarak konumlandırılan ERGO Türkiye tüm ülkeler arasında ERGO Insurance Group’un gelecek yıllardaki büyümesine en büyük katkıyı yapması beklenen ülke olarak öne çıkmaktadır. ERGO Türkiye bugün 800′den fazla çalışanı, 1500′ün üzerindeki acentesi ve broker’larıyla Türkiye’nin dört bir yanında sigorta, emeklilik ve hayat alanında bireysel ve kurumsal ürün ve hizmetler sunmaktadır.

ERGO Sigorta

2008 sonu itibariyle 110,4 milyon TL sermayesi, 698 milyon TL’ye ulaşan prim üretimi, 500 tam-zamanlι çalιşanı, tüm Türkiye’ye yayιlmιş 13 bölge müdürlüğü, 1500′ün üzerinde acentesi ve yaygın anlaşmalı kurumlar ağı ile ERGO Sigorta, sektördeki lider sigorta şirketlerinden biridir. Sorumluluğu ve yetkinliği ile, her türlü koşulda müşterilerinin yanιnda bulunarak onlarιn tüm sigorta ihtiyaçlarιna çözüm üretmekte ve hayat boyu işbirliğini garanti etmektedir. ERGO Sigorta Yangιn, Oto Kaza, Oto Dιşι Kaza, Mühendislik, Nakliyat, Tarιm ve Sağlιk olmak üzere 7 ana alanda ürün ve hizmetler sunmaktadır. ERGO Sigorta’nın hedefi müşteri memnuniyetini ön planda tutarak büyümek, her zaman müşterilerinin yanında olduğunu hissettirerek Türkiye’nin en büyük sigorta şirketleri arasında yer almaya devam etmektir.

ERGO Emeklilik ve Hayat

ERGO Emeklilik ve Hayat, ERGO Grubu’nun uluslararasι uzmanlιğι, güvenilirliği ve büyüklüğüyle Türkiye’de güçlü ve güvenilir bir marka haline gelerek, lider emeklilik şirketlerinden biri olmayι hedeflemektedir.

ERGO Emeklilik ve Hayat’ιn en temel stratejisi; müşteri ihtiyaçlarιnιn detaylι analizine dayanan, müşteri beklentilerini tam karşιlayan ve müşteri odaklι çözümler sunmaktιr. ERGO Emeklilik ve Hayat; şeffaflιk, güven ve takιm çalιşmasι prensipleri ile bireysel ve kurumsal müşterilerine sürekli değer yaratmak üzere uzun süreli ilişkiler kurmayι, onlarιn emeklilik ve risk ihtiyaçlarιnι tam olarak karşιlamayι amaç edinmiştir. ERGO Emeklilik ve Hayat, finansal planlama uzmanlιğι ve ömür boyu koruma felsefesi çerçevesinde müşterilerinin yaşamlarι boyunca geleceklerine “değer” katmayι önemsemektedir. ERGO Emeklilik ve Hayat’ιn temel hedefi, müşterileri ile sadece emeklilik öncesinde değil, emeklilik hayatι boyunca da birlikte olacağι yakιn bir ilişkiyi tesis etmek ve sürdürmektir.

Bireysel emeklilik ürünleri ile müşterilerimiz, nasιl yatιrιm yapacaklarιnι belirleyip, emeklilik planlarιna kendileri yön verebilir, bireysel yatιrιm tercihlerine ve risk profillerine göre oluşturulmuş 6 farklι emeklilik yatιrιm fonundan dilediklerini seçerek kendilerine özel fon karmasι oluşturabilirler. ERGO Emeklilik ve Hayat’ιn sunduğu hayat ürünleri, müşterilerimizin hem kendi hem de sevdiklerinin hayatlarιnι ve geleceklerini garanti altιna almalarιna yardιmcι olur.

Güçlü Yönlerimiz:

  • ERGO Insurance Group 2008 yılında 17 milyar Euro’yu aşan prim üretimiyle Avrupa’nın önde gelen sigorta grupları arasında yer alıyor.
  • Ana hissedarımız Munich RE, ERGO Insurance Group’un %99,67 oranındaki hissesine sahip dünyanın en güçlü reasürans şirketi.
  • ERGO Türkiye Munich RE ve ERGO Insurance Group’un uluslararası alandaki ilk 3 şirketinden biri ve tüm ülkeler arasında ERGO Insurance Group’un gelecek yıllardaki büyümesine en büyük katkıyı yapması beklenen ülke olarak öne çıkıyor.
  • ERGO Türkiye olarak bugün 800′den fazla çalışanımız, 1500′den fazla acentemiz ve broker’larımızla Türkiye’nin dört bir yanında sigorta, emeklilik ve hayat alanında bireysel ve kurumsal ürün ve hizmetlerimizi sunuyoruz.
  • Global know-how, konusunda tecrübeli, inançlı ve istekli bir kadro, sektöre farklılık getirecek yeni iş modelleri, müşteri ihtiyaçlarına göre tasarlanmış yepyeni ürünlerimizle farklılaşıyoruz.
  • Finansal olarak güçlüyüz ve hızlı geri ödeme gücüne sahibiz.